American Wirehair Kedisi Özellikleri

0
643
American Wirehair kedisi

American Wirehair Kedisi Özellikleri

American Wirehair cinsine sahip olan kediler insanlar tarafından sürekli olarak ilgi beklerler. Sevgi doludur ve aktif olmayı çok severler neredeyse hiç yorulmazlar. Sürekli olarak sahibinin yanında olmak isterler. Siz nereye giderseniz gidin peşinizden gelir ve hiç yanınızdan ayrılmaz. Sürekli olarak göz teması kurarak ona bakmanız için çabalarlar. Sizi zaman içinde o kadar çok sever ki size layık olabilmek için elinden geleni yapar. Aslında vefakar bir kedi türüdür demek de yanlış olmaz. Kediler nankör olarak bilinir. Bilinenin aksine kediler sahiplerine karşı son derece sevgi besler ve onlara yaranmak için her türlü yola başvururlar. Oyun oynamayı ve eğlenmeyi de çok severler. Aslında bir anlamda oyun maskotu olarak da görebiliriz onları.

American Wirehair Kedisi Özellikleri 1
American Wirehair kedisi

American Wirehair Kedisi Özellikleri

Renk: Kendi türlerine göre çok farklı renklere sahip olabilirler. Çikolata rengi, lavanta rengi, himalaya rengi American Wirehair kedisinin renklerine örnek olabilir.

Bakımı: Siz den çok fazla ilgi bekledikleri gibi çok fazla da bakım ister. Hemen hemen her gün tüylerini taramanız gerekmektedir.

Ev hali: Oldukça hareketli bir yapısı olduğu için yaramazlık yapacaktır. Eğer kendinize, kendinizi kontrol etmek konusunda güveniyorsanız evde besleyebilirsiniz.

Kişilik: İnsanlara karşı sevecen, hareketli, sevgi dolu, çocuklarla da iyi anlaşan bir karakteri vardır.

Görünüm: Kafa yapılarına bakacak olursak dikdörtgen şeklinde bir yapısı vardır. Aynı zaman iri kafalara sahiptirler. Bacakları ise çok uzun olmamak ile berber kemikli bir yapıya sahiptir. Ağız ve çene yapıları güçlüdür, iyi gelişmiştir. Çene bölümü vücuduna göre biraz öne doğru çıkıntı yapmıştır. Kuyrukları orta uzunluktadır ve az kaslı bir yapıya sahiptir. Tüyleri oldukça yumuşak ve adından da anlaşılacağı gibi kıvırcıktır.

American Wirehair Kedi Tarihi

Özellikle tüylerinin parlak ve güzel görünmesi ile tanınan bu kedi 1966 yıllarında New York şehrinde meydana gelmiştir. Diğer ırklara olan benzerliklerinden dolayı Shorthair ırkı olarak da bilinir. 1978’li yıllarda bu kedi ırkı Amerikalılar tarafında beğenilmese de tüylerinin çekiciliği sayesinde kısa zamanda dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here