Amerikan Bobtail Kedisi Özellikleri ve Bakımı

0
567
Amerikan Bobtail Kedisi

Amerikan Bobtail Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Amerikan Bobtail kedileri özellikle evde bakmak için en uygun kediler arasında yer alan üstün zeka seviyesi sayesinde sizleri zaman zaman kandırmak için elinden geleni yapacaktır. Çocuklarla ve diğer hayvanlarla oldukça iyi geçinir, sahibine karşı çok sıcakkanlı davranan bir hayvandır. Bununla beraber özgürlük düşkünü bir kedi türü olduğu için onu düzenli olarak gezdirmenizi tavsiye ediyoruz. Bakımını yapmak ise çok zor değildir. Haftada 3 veya 4 kere onun tüylerini taramanız sağlıklı bir şekilde görünmesi için yeterli olacaktır. Ortalama bir hareket seviyesini sahip olan bu kedi türü ev içerisinde sürekli olarak oyun oynamak isteyebilir.

Amerikan Bobtail Kedisi Özellikleri ve Bakımı 1
Amerikan Bobtail Kedisi

Amerikan Bobtail Kedisi Özellikleri

Renk : Amerikan Bobtail kedileri genel olarak siyah, gri ve beyaz olmak üzere üç farklı renkte dünyaya gelirler. Fakat insanlar tarafından evde bakım için en çok tercih edilen kedilerin tüy renkleri ise gri ve beyaz olarak karşımıza çıkıyor..

Bakımı : Amerikan Bobtail kedilerin tüy uzunluğu diğerlerine göre biraz daha fazla olsa bile ona bakım yapmak oldukça kolaydır. Haftalık düzenli olarak onu tanımanız ve tırnaklarını kesmeniz kedinizin mutlu olması için yeterli olacaktır.

Ev hâli : Ev içerisinde bakım için uygun bir tür olan bu kediler, oyun oynamayı çok severler. küçük çocuklar ile de iyi anlaştıkları için gönül rahatlığıyla bu kedilere evde bakabilirsiniz. Genellikle meraklı bir karakter yapısına sahip olduğu için ev içerisinde her yeri keşfetmek isteyecektir. Bu merak süreci içerisinde ona fırsat vermenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü kediler, genellikle merak ettikleri şeye ulaştıktan sonra eğer işe yaramıyorsa tekrar tekrar bu hareketi gerçekleştirmez. Fakat ona ulaşmak istediği yerlerden aldıkoymanız çok daha cazip bir hale gelerek yaramazlık seviyesini ciddi anlamda arttırabilir…

Amerikan Bobtail  Kedisi Tarihi

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bu kedi türü 1960’lı yıllarda bir Siyam kedisi ile Tekir cinsi kedinin çiftleşme sonucunda ortaya çıkmıştır. 1960’lı yıllardan sonra bu geri üzerinde yapılan araştırmalar ciddi anlamda hız kazanmıştır. 1980’li yıllara gelindiğinde ise bahsetmiş olduğumuz kedi türü resmi kayıtlar arasında yer almaya başlamıştır..

Amerikan Bobtail Kedisi Özellikleri ve Bakımı 2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here