Beagle Cinsi Köpek

1
612
Beagle

Beagle Cinsi Köpek

Beagle cinsi İngiltere’de Kral Arthur zamanında av için İngiliz soylularının tazı yetiştirdikleri bilinse de Beagle cinsinin gerçek öyküsü pek bilinmez. Beagle cinsi o da o dönemde üretilen köpeklerdendir. Tazılar, henüz yavruyken boylarına göre gruplara ayrılırdı. Büyükler tilkiden geyiğe kadar çeşitli iri avlar için, küçükler ise tavşan avı için yetiştirilirdi. Uzmanlar, Beagle’ın 1800 ortalarında, Essex’de Parson Honeywood’un ürettiği tazılardan geldiğini tahmin etmektedir. ABD’de ilk kez 1885 yılında resmen kabul edilmiştir. Charlie Brown’un Snoopy karakteri en tanınmış Beagle olup, dünya çapında ev köpeklerinin simgesi olmuştur.

Beagle Cinsi Köpek 1
Beagle

Çok popüler bir cins olan Beagle gürbüz ve güçlü, sevecen, insanın bağrına basacağı cinsten bir köpektir. Son derece gözü kara ve korkusuzdur. Beagle cinsi her köpek dikkatleri üzerine çekmeye başarır.

Küçük olmasına rağmen her gün uzun geziler ister, ailenin bir parçası olmaktan çok hoşlanır, insanları sever.
40 cm’den uzun değildir; canlı renklerde çok düzgün kısa, su geçirmez tüyleri vardır. Sıcacık, anlamlı bakan kahverengi gözleri en belirgin özelliğidir. Sağlam yapılı, her zaman enerjiktir. Bir şeyden huzursuz olduğunda, küçük boyundan umulmadık bir ses çıkararak havlar.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here