Boksör Köpeği

0
357
pug köpek

Siyah yüzlü ve siyah kulaklı, açık kahverengi maskeli, 10-13 cm boylarında, size sadık olan minik bir köpeğiniz olsun istemez misiniz? İsterim dediğinizi duyar gibiyim. O zaman size Boksör Köpeği öneririz. 14 ile 18 kilo ağırlğında çevik, sadık bir köpek olan Boksör Köpeği, hareketli kişiliğiyle, sizi kendine hayran bırakıyor. En eski ırklardan biri olan Pug köpeği, sevmeyi ve sevilmeyi severler.

boksör köpeği

 

Boksör Köpeği Kişiliği

Bu küçük cinsi mükemmel şekilde tanımlamak için “parvoda multum” latince cümle olan Pug adı da verilmektedir. Puglar, öfkeleri ve eğlenceli kişilikleri, sevgi dolu eğilimleriyle vazgeçilmez bir aile favorisidir.

Puglar ayrıca büyüleyici ve yaramaz davranışlarıyla da bilinirler. Kişilikleri, sağlam ve uyarlanabilir olmalarının yanı sıra, çocuklar ve aileler için ideal bir köpektir.

Şehirlerde veya ülkelerde yaşamaktan mutluluk duyan Puglar, insanlara karşı seçici değillerdir. Yemek sevgileriyle birlikte şişmanlıklarından dolayı genellikle koltukta oturmayı tercih ederler. Oynak ve canlı bir kişiliğe sahip olmasalarda, günlük yürüyüşleriniz esnasında sizleri asla yalnız bırakmayan biriyle birlikte olduğunuzu hissedeceksiniz.

Eğitilmeleri kolay olan bu köpeklerin, hassas bir cins olduğunu da unutmamak gerekir.

 

Boksör Köpeği Tarihçesi

Pug, Çin imparatorlarının bile beslediği, 2000 yıl öncesine kadar dayanan eski bir cinstir. Hollandalı tüccarlar, küçük köpeklerle beraber Avrupa’ya döndüğünde cins, 1500’lerde yayıldı. Bir rivayete göre, Pug, prens hayatını kurtardıktan sonra, onu bir saldırıdan korumak için havlayarak herkesi haberdar etmiştir. O andan sonra da Hollanda’nın Kraliyet Evinin maskotu haline gelmiştir.

köpek

Boksör Köpeği Ömrü

13 ile 15 yıl arası ömürleri olan Boksör Köpekleri ölünce, sahipleri olduğundan fazla üzülebilir. Çünkü Puglar sevecen bir aile köpeğidir.

Boksör Köpeği Sağlık Sorunları

O minik köpeğinizin sevimli gözleri, kornea ülseri ve kuru göz sorunlarıyla karşı karşıya kalabilir. Aşırı sıcaklık ve nem ortamında boksör köpekleri nefes alma sorunu yaşayabilirler. Dikkat edin..

Boksör Köpeği Yemekleri

Midelerine çok düşkün olan Boksör Köpeklerinin yemek seçimini yapmakda size kalıyor. Beyin ve görme gelişimini besleyen ve  bağışıklık sistemlerini destekleyen ürünleri seçin.

Küçük, sevimli köpeğizi korumak ve beslenmesini doğru şekilde sağlamak için ıslak veya kuru mamaları seçebilirsiniz. Tabiki her seçimi yaparken, Boksör Köpeği ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanız gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here