Bonacibo Kedi Maması

0
211
Bonacibo Kedi Maması
Bonacibo Kedi Maması

Kedilerin hassas mideleri vardır ve yiyecekleri aniden değişirse hasta olabilir veya yemeyi durdurabilir. Bu, yeni bir yemek bağırsak ortamını değiştirdiğinde, ishale, kusmaya ve yemeyi reddetmeye yol açabilecek olan bir durum olabilir. Günümüzde bir çok markayı geride bırakarak ön plana çıkmış olan Bonacibo Kedi Maması kullanımı giderek artış göstermeye devam etmektedir.

Kedimi Ne Kadar Beslemeliyim? 

kedi

Gerçekten, bir kedinin ne kadarını besleyeceğiniz, kedinize bağlıdır. Beslediğiniz yemek türü, kedinizin yaşı ve yaşam tarzı gibi şeyler önemli faktörlerdir. Kedinizin her gün ne kadar yemek yemesi gerektiğini belirlemek için neler yapabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Adım 1: Kedinizin yemeğine bakın

Kendinize “Kedimi ne kadar beslemeliyim?” Diye soruyorsanız, Bonacibo Kedi Maması paketinden başkasına bakmayın. Paketin üzerinde yer alan malzemeler, bilgi sunma ve beslenme talimatları gibi birçok bilgi size yardımcı olmaya yetecektir.  Bakmanız gereken tek yer bu olmayabilir, ancak kedinizi her gün ne kadar beslemeniz gerektiğini belirlemek için harika bir başlangıç.

Adım 2: Evcil hayvan gıda şirketinin web sitesine bakın

Paketin cevaplarından daha fazla sorunuz varsa, evcil hayvanınızın yiyeceklerinin web sitesine gidin. Birçok evcil hayvan gıda markası, bir kedi besleme tablosu veya beslenme kuralları ve hatta sık sorulan soruların cevaplarını içeren kapsamlı web sitelerine sahiptir.

Adım 3: Üreticiyi arayın

Kedinizin beslenme ve yiyecekleri hakkında çok spesifik bir sorunuz varsa, şirketi arayın. Muhtemelen “Kedimi ne kadar beslemeliyim?” Gibi soruları yanıtlamaya hazır bir müşteri hizmetleri uzmanına sahip olacaklardır.

Adım 4: Islak ve kuru kedi mamasını farklı şekilde tedavi edin

Islak ve kuru kedi maması söz konusu olduğunda , kedinizin farklı ihtiyaçları vardır. Bunun nedeni, ıslak ve kuru kedi yiyeceklerinin farklı içerikler, kalori ve dokular vb. İle formüle edilmesidir.

Adım 5: Veterinerinize sorun.

Veteriner hekim bir evcil hayvan uzmanı olduğundan, bir kedinin ne kadarını besleyeceğini bilir. Daha da önemlisi, veterineriniz ayrıca kedinizin kişiliğini ve sağlık geçmişini de bilir. Onun tavsiyesi, kediniz ve diyetiniz hakkındaki özel bilgilere dayanacaktır. Veterinerinizle konuşmak, kedinizi nasıl besleyeceğiniz konusunda sizi rahatlatmak veya yönlendirmek için en iyi yol olabilir.

Veteriner hekiminiz kedinizin değerini dikkate alır:

  • Yaşam evresi: Büyüyen bir yavru kedi , yetişkin ve yaşlı kedilerden farklı beslenme gereksinimlerine sahiptir.
  • Cins: Genetik kedinizin vücut boyutunu ve şeklini etkiler.
  • Aktivite seviyesi: Her kedi farklı bir kişiliğe ve mizaç sahiptir. Bazıları hareketsiz, bazıları ise çok aktiftir.

Kediler Ne Yer?

Islak ve Kuru Kedi Maması

Kediler etoburdur, bu nedenle optimal sağlıkta olmaları için bir hayvansal protein kaynağına ihtiyaçları vardır. Kedinizin yaşına ve sağlığına uygun kaliteli bir ticari kedi maması bulmanız gerekir. Günümüzde en çok tercih edilen marka olan Bonacibo Kedi Maması, hem kedilerinizin midesini hem de sizi mutlu edecektir.

Kediler asla hayatta kalmayacak veya bir vegan diyetinde gelişmeyeceklerdir. İhtiyaç duydukları besinleri almak için etleri olmalıdır.

Kedinizi kuru veya ıslak yiyecekle beslemek tamamen kabul edilebilir olmakla birlikte, pişmiş veya çiğ, taze eti besleyerek kedi eti diyetinizde çeşitlilik sunabilirsiniz.

Birçok kedinin sevdiği balık; Ancak, günlük beslenme için kabul edilebilir bir gıda değildir. Balık, kedilerde ve acı verici koşullarda E vitamini eksikliğine yol açabilecek yüksek düzeyde yağ asitleri içerir. Fazla tüketimi durumunda, kedinizin sağlığını etkileyebilir.

Kedinizin yaşı ile ilgili gıdalar

Kedi yavruları

Kedinize şu anda doğru beslenmeyi sağlamak çok önemlidir, çünkü hala kemiklerini ve eklemlerini büyüme durumundadır.

Kedinizin diyetinin temeli, kaliteli, dengeli, birinci sınıf ticari bir yavru kedi maması olmalıdır. Örneğin Bonacibo Kedi Maması gibi.  Ancak, çeşitli için pişmiş veya çiğ et de sunabilir.

Bağışıklık sistemi potansiyel patojenler için yeterince sağlam olmadığından yavru kedi en az 20 haftalık olana kadar çiğ et yemekten kaçının.

Daha da önemlisi, yavru kedinizi pişmiş kemiklerle asla beslemeyin. Bunlar kedinizin iç organlarına ve bağırsak yollarına zarar verebilir.

Yavru kedinizin diyetine bazı nemli yiyecekler eklemek de iyi bir fikirdir. Islak konserve veya pişmiş et iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Nemli yiyeceklerin idrar yolu sağlığını arttırmaya yardımcı olduğu tespit edilmiştir.

Yavru kediniz için en iyi yiyecek miktarına gelince, büyüklüğü, ağırlığı, cinsi ve genel sağlık durumu söz konusudur, bu nedenle her zaman veterinerinize danışın. Yavrulara genellikle günde en az dört kez yiyecek verilmelidir.

Yetişkin kediler
kedilerin tarihi
kedilerin tarihi

Yavru kedilere benzer şekilde, yetişkin ya da kıdemli kedinizin diyetinin temeli, yüksek kaliteli, premium ticari bir kedi maması olmalıdır. Bonacibo Kedi Maması tam size göredir. Alışveriş yaparken, yemeğin hangi yaşta uygun olduğunu görmek için paket etiketini kontrol edin. Hiç şüpheniz varsa veya yardıma ihtiyacınız olursa, veteriner hekiminiz yardımcı olabilir.

Kedimin Yemek Tabağını Nereye Koymalıyım?

1. İpucu: Bir kedinin yemeğini bir odanın köşesine yerleştirmek, onu hem kenara hem de beklemeye alabilir çünkü etrafındakileri göremez. Bu, özellikle birden çok kedi veya köpek bulunan evlerde geçerlidir.

2. İpucu: Gerginliği azaltmak için görüş çizgilerini en üst düzeye çıkarmak için yemek tabağını açık konuma getirmeyi deneyin.

Kedinizi beslemek sizin için ve onun için olumlu bir deneyim olmalıdır. Umarım bu ipuçları, kedinizin yemeği için doğru yeri bulmanıza yardımcı olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here