Colorpoint Shorthair Kedisi Özellikleri

0
562
Colorpoint Shorthair Kedisi

Colorpoint Shorthair Kedisi Özellikleri

Siyam türündeki kedilerin başka ırklar ile çiftleşmesi sonucunda dünyaya gelen bütün melez ırklarda görülen bir cinstir Colorpoint Shorthair.. Evde beslemek için oldukça uygun bir kedi türüdür. Çocuklarla olan iletişimi, sıkı dostluklara dönüşür. Diğer kedilerden daha mantıklı hareket ederek zeki olduğunu bizlere göstermeyi çok severler. Eğlenmeyi de çok seven bu kedi türü, evde biraz yaramazlık yapabilir. Çocuğunuz için bir oyun arkadaşı arıyorsanız, Colorpoint Shorthair ırkı kediler sizin için çok uygun..

Colorpoint Shorthair Kedisi Özellikleri 1
Colorpoint Shorthair Kedisi

Colorpoint Shorthair Kedisi Özellikleri

Görünüşü: Ağız yazısının ilginç bir görüntüsü vardır. Öne doğru çıkık bir şekilde konumlanmış olan uzun ağız yapısına sahiptirler. Burun yapıları ise diğer kedilere göre oldukça büyüktür, bu durum daha iyi kolu alınmasını yardımcı olur. Kulakları dikkat çekici bir şekilde üst tarafları yuvarlak yapıda ve dikkat çekici bir görünüme sahiptir. Göz yazısı iri bir bademe benzer. Vücut büyüklüğü olarak orta halli bir kedidir. Boyunun normal olmasına rağmen, bedenlerinden gelişmiş bacak kasları bulundururlar. Patiler ise oval ve geniş bir görünüme sahiptir.

Tüy Bakımı: Uzun tüylere sahiptir ve güzel bir görünüme kavuşmaları için hergün düzenli olarak taranması gerekiyor.

Karakter Özellikleri: Çoğu kedide olduğu gibi Colorpoint Shorthair cinsi kediler, karakteristik olarak meraklı ve bunun yanında hareketli bir yapıya sahiptir. Eğlenmeyi severler ve sahipleri eğlendiği zaman da neşeleri yerinde olur Mantıklı ve diğer kedilerden daha akılcı davranırlar. Her ne kadar uyumlu bir kedi olarak görünseler de başka kedi ve köpeklerden pek has etmezler. Evinizde bu türde bir kedi beslemek istiyorsanız, başka hayvan bulundurmamaya özen gösterin.

Hangi Renklerde Bulunurlar: Genellikle açık renklerde ve yeşil tonlarında bulunurlar. Kedinin yaşı arttıkça üzerindeki yeşil tonları koyulaşmaya başlar. Göz renkleri ise mavi tonlarında olabilir. Tüylerin üzerinde bantlara oldukça benzeyen yapılar bulunur.

Colorpoint Shorthair Kedisi Tarihi

Amerika’da bulunan siyam kedisi ırkına benzeyen özelliklere sahip olan Colorpoint Shorthair türü kediler ile siyam kedilerinin bir çok ortak noktası bulunmaktadır. Hatta İngiltere’de bu türdeki kediler siyam kedisi olarak da bilinir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here