Conish Rex Kedisi Özellikleri ve Bakımı

0
581
Conish Rex Kedisi

Conish Rex Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Conish Rex kedileri, evcil kediler arasında en farklı görünüme sahip olanlardan bir tanesidir. Özellikle uzun kulakları ve kısa tüyleri yüzünden çok farklı bir fiziksel görüntüye sahiptir. Karakter yapısı olarak oldukça sakindir. Bu yüzden de evde bakmak için insanların en çok tercih ettiği kedi türleri arasında yer alıyor. Agresif ve iri görüntüsünün altında davranış olarak sahibine karşı oldukça sıcakkanlı ve sevecen davranış gösterir. Aynı zamanda çocuklarla ve diğer hayvanlarla da iyi geçindiği için tercih edilen kedi türleri arasında yer alıyor.

Conish Rex Kedisi Özellikleri ve Bakımı 1
Conish Rex Kedisi

 Conish Rex Kedisi Özellikleri

Renk :  Bu kedi türü için tek bir renk söylemek doğru olmayacaktır. Çünkü genetik olarak çok fazla çeşitliliğe sahip olduğu için birbirinden farklı renklerde dünyaya gelebilir.

Bakımı : Tüyleri çok kısa olduğu için bakım yapmakta kolay olacaktır. Ev içerisinde en az tüy döken kedilerden bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Haftada sadece bir kez onu taramanız bakımı için yeterlidir. Bununla beraber kendi halinde oynamayı seven bir kere olduğu için sürekli olarak onunla ilgilenmenize gerek kalmayacaktır.

Ev hâli : Conish Rex, ev içerisinde kendi halinde oyun oynamayı seven bir kedi olduğu için bazı oyuncaklar isteyebilir. Özellikle apartmanda kedi bakmak isteyen kişiler için oldukça uygun bir seçim olacaktır..

Görünümü : Diğer sıradan kedilere göre çok daha farklı bir görünüme sahip olan bu kedi türü, kolay bir şekilde sıradan kedilerden ayrılabilir. Uzun kulakları ve kısa tüyleri sayesinde çıplak bir görüntüde ortaya çıkar. Dünyaya geldiği ilk zamanlarda neredeyse hiç tüyü olmadığı için et yığını olarak görünür. Bu özelliği yüzünden tarih sürecince birçok kişi tarafından eleştirilere maruz kalmıştır..

Conish Rex Kedisi Tarihi

Bahsetmiş olduğunuz kedi türü yapılan araştırmalara göre 1950 senesinde Amerika’da düzenlenmiş olan bir karnavalda ortaya çıktı. İlk defa burada yer alan bu yeni ırk, zaman içerisinde insanlar tarafından sevilmeye ve beslenmeye başladı. Uzun zamandan beri süregelen bu süreç içerisinde günümüze kadar genetik farklılığını koruyarak ulaşmayı başarmıştır. Eğer siz de bu ırka ait olan bir kediye sahipseniz, onu yabancı ırklar ile çiftleştirmemenizi tavsiye ederiz..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here