Cymric Kedisi Özellikleri

1
617
Cymric Kedisi

Cymric Kedisi Özellikleri

Evde beslenmeye uygun kediler arasında Cymric Kedisi de yer alıyor. Eğer bir çocuğunuz var ise bu kediyi eve almak çok avantajlı olacaktır. Çünkü Cymric Kedileri çocukları ve onlarla oyun oynamayı çok severler. Eğer ev içinde size eşlik edecek uyumlu bir partner arıyorsanız Cymric kedisi almanın sizin için büyük artıkları olacağına inanıyorum. Dost canlısı olan bu kedi türünü eminim çok seveceksiniz.

Cymric Kedisi Özellikleri 1
Cymric Kedisi

Cymric Kedi Özellikleri

Çoğunlukla aktif ve hareketli olan bu kedi ırkı, başka bir tür olan Manx kendilerine oldukça benzerler. Fakat kendilerini bazı özellikleri sayesinde Manx kendilerinden ayırırlar.Karakter yapıları genel olarak diğer türlerdeki kedilerden saha gelişmiştir. Farklı karakterleri sayesinde insanlar tarafından daha çok sevilen bir kedi türü olmayı başarırlar.

Görünüm : Yassı ve biraz da üçgene benzeyen yuvarlak şekle sahip bir lafa yapıları vardır. Bu kedilerin kulakları küçük yapıya sahiptir. Kulakları püsküllü ve içeriye doğru kıvrık haldedir.

Ağız ve burun yapısı diğer kedilere göre küçüktür. Fakat buna rağmen gelişmiş duyuları vardır. Orta boylu kedilerden biraz daha küçük vücuda sahip olan bu kedi türünde, erkekler dişilerden, vücut yapısı olarak daha gelişmiştir ve çeneleri daha güçlüdür. Bacak yapıları küçük görülmelerine rağmen oldukça güçlü ve atik kaslara sahiptirler.

Kemikli bir omur yapısına sahiptirler. Cymric Kedilerinin kuyrukları ise uzun ve tüylüdür. Bu şekile tüyler toplanarak adeta bir aslan yelesi gibi görünür. Tüyler, bacak ve baş kısımlarında seyrekleşir. Bu tür kedilerin pati yapıları ise oval ve kıvrıktır. Tüyleri ise kulaklarına benzeyen püsküllü yapıya sahiptir.

Bakımı : Diğer kedilerden daha yoğun bir tüy yapısına sahip oldukları için tüy bakımları diğer kedilerden daha zordur diyebiliriz. Sık sık tüylerin taranması gerektiğini de belirtelim.

Cymric Kedi Tarihi

Cymric Kedisinin Tarihi : Yazının başında da belirttiğim gibi Manx ırkına benzeyen bu kedi türünün tarihi nerden geliyor? Cymric kedilerini Manx kendilerinden ayıran önemli özelliklerden bir tanesi de uzun tüylere sahip olmaları olarak beliralemek yanlış olmaz. Cymric Kedisinin ırkı ilk olarak Kanada bölgesinde görülmüştür.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here