Golden Köpekler Hakkında Bilgiler

1
2821
Golden köpekler
golden köpekler

Golden Köpekler Hakkında Bilgiler

Golden köpekler hakkında genel bilgiler ve neden sahiplenilmeli veya sahiplenilmemeli bunlardan bahsedelim biraz. Golden köpekler hakkında genel olarak tüm bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bazı ırklar aileleriyle çok yakından bağlantılıdır ve sahibi tarafından yalnız bırakıldığında endişelenmeye ve paniğe daha yatkındır. Endişeli bir köpek çok havlar sızlanır kargaşa yaratır. Bu ırklar aile üyesi gün boyu evde olduğunda veya yanından ayrılmadığında mutlu olur.

Golden Köpekler Hakkında Bilgiler 1
golden köpekler

Golden ABD’deki en popüler köpek ırklarından biridir. Cinsin dost canlısı, hoşgörülü tavrı onu muhteşem bir aile hayvanı yapar ve zekası onu son derece yetenekli bir çalışma köpeği yapar. Golden avcılar için avı yakalama, uyuşturucu izleme, terapi ve yardım köpeği olma konusunda çok başarılıdır. Aynı zamanda doğal sporculardır ve çeviklik ve rekabetçi itaat gibi köpek sporlarında da başarılı olurlar. Golden yürüyüş, koşu, bisiklet, yüzme ya da çocuklarla kovalamaca oynarken olsun hemen hemen her açık hava etkinlikleri onları insanlara katılmaktan zevk duyarlar.

İlk kez Köpek Sahibi Olacaklar

İnsanların övgüleri ve bir parça yiyecek için her şeyi yaparlar. Bu onları ilk kez köpek sahibi olacaklar için mükemmel bir seçim yapar. Sert ses tonlarına ve disipline iyi cevap vermeyen hassas canlılar oldukları için her zaman nazik davranılmalıdır. Eğitiminde en büyük sorun tasmalarıdır. Doğru tasma seçilmeli görgü kuralları erken yaşlarda öğretilmelidir. Son zamanlarda golden uyuşturucu ve bomba kokusunu iyi aldıkları için olarak arama ve kurtarma ekipleri olarak kullanana polis kuvvetlerinin favori tercihi olmuşlardır.
Büyük çiğneyicileridir. bu nedenle kendi çiğneme oyuncakları ve kemikleri bol miktarda sağlamalıdır, aksi taktirde ayakkabılar, kitaplar, yastıklar ve diğer eşyaları ısırırlar. Büyük, atletik ve doğal görünümlü, oldukça tüylü, neşeli kuyruk sallayan bir doğaya sahiptirler. Diğer hayvanlarla huzurludur. Memnun olmak için istekli eğitime duyarlıdır. Mizaç ve davranış şekilleri yetiştirme ve eğitimi ile şekillenir. İki ya da üç yaşına kadar boğuşmayı sever canlılık gösterir. Büyük boy hayvanlardır. Erkekler için boyu 23-24 inç arasında değişir ve 65-75 kilo tartılır. Dişiler yaklaşık 21,5-22,5 inç dururlar ve 55-65 kilo ağırlığındadır.

Golden ve ev yaşantısı

Golden genellikle her zaman yanınızda birçok zaman odadan odaya sizi takip eder. Yemek yaparken mutfakta ve TV izlerken ayak ucunuzda uzanabilirler. Eğer bu kadar beraberlik istemiyorsanız sizin için iyi bir köpek ırkı değildir. Mutlu olmak için insanların yanında olmalıdırlar. Golden her gün fırçalamak sizin yararınıza olacaktır. Temizlik yapmak istemiyorsanız eğer titiz tutulan bir eve ihtiyacınız varsa doğru tercih değillerdir. Özellikle kilim, mobilya bazen gıdaları bile bu dostunuzun tüylerinden olacaktır. Golden alerji, cilt sorunları kanser ve hipotiroidizm eğilimlidir. Ömrü boyunca veterinere bir miktar harcamak zorunda kalabilirsiniz. Cilt problemlerini önlemek için yüksek kaliteli bir kaliteli gıda ile beslenmelidir. Bu da market veya indirim mağazalarından beslenemeyeceği anlamına gelir. Oyuncaklar, yaka ve tasmalar, fırçalar, şampuanlar ve yumuşak rahat yatak gibi masrafları vardır. Köpekler de insanlar gibi düzenli kontrol ve günlük bakım ile mutlu olurlar. Pahalı ekipman olmadan evde yeterince bakımlı olabilir. Tımar, fırçalama, banyo yapma, gerektiğinde kulaklar kuyruklar ve arka bacaklar üzerinde hafif düzeltme yapılabilir. Tıraşa karşı uyarı yapıyoruz. Tıraş yapmak onlar için pek iyi değildir.

İnsanlar Goldenların çocuklu bir aile için çok iyi olduğuna inanırlar. Özellikle 6 aydan 2 yaşına kadar çocuklarla çok kaba oynarlar. Normalde 7 yaşının altında ki çocuklar için önerilmez.Sizlerde Golden beslemek istiyorsanız lütfen tüm bunları dikkate alarak onların sağlıklı bir ortamda gelişmesi ve büyümesi için tüm imkanlarınızı düşünün goldenlar farklıdır.

Golden Retriever, oldukça popüler bir köpek ırkıdır. Aslen avda vurulan kuşları bulup getirmek için kullanılırlar. Ayrıca en sık rastlanan aile köpeklerindendir. Çok hoşgörülü ve baş etmesi çok kolaydır. Sahiplerinden de çok fazla beklentileri yoktur.

 

Ortalama yaşam süresi: 10–12 yıl

Mizaç: Nazik, Güvenilir, Zeki, Emin, Dost Canlısı

Renkler: Krem Rengi, Koyu Sarı, Açık Dore, Altın Sarısı

Kilo: Dişi: 25–32 kg, Erkek: 30–34 kg

Boy: Dişi: 51–56 cm, Erkek: 56–61 cm

Kariyerine başladığı yer: Birleşik Krallık, İskoçya, İngiltere

1 YORUM

  1. En sevdiğim köpek cinslerinden bir tanesi Golden cinsi köpekler. Üniversite yıllarında Votka adında bir Golden cinsi köpeğim vardır, çok akıllı oluyorlar. Ben derse girdiğimde üniversitenin bahçesinde gezer ders sonu Votka diye bağırdığımda hemen gelirdi. Kızlara kendini sevdirmeyi de çok severdi hergele, cimlerde oturan birkaç kıs gördü mü hemen gidip önlerine yatar yuvarlanırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here