Havana Kedisi Özellikleri

0
537
Havana kedisi

Havana Kedisi Özellikleri

Diğer kedilerden gibi oldukça meraklıdırlar. Aynı zamanda oldukça akıllı bir kedi türü olan Havana’lar insanlarla iyi anlaşır. Aynı zamanda diğer yabancı kedilerle de bir problemi yoktur. Oyuncu karakteri olarak gelişmiş bir kedi türü diyebiliriz. Güzel bir oyunculuk sergileyebilirler. İlgi görmek Havana’lar için çok önemlidir. İlgi görmek çok hoşlarına gider. Ses tonları yani miyavlamaları oldukça yumuşaktır. Konforu ortamları severler. Havana’ların kilolarına da dikkat etmeleri gerekir çünkü yemek yemeyi çok severler.

Havana Kedisi Özellikleri 1
Havana kedisi

Havana kedisi Özellikleri

Renk: Bütün vücut yüzeyi, gölgeli tonlarda olan sıcak bir kahverengi tüy ile kaplıdır. Havana’ların renginin kızıl kahverengi tonlarında olması, siyah kahverengi tonları olmasına tercih edilmektedir.

Bakımı: Havana kedilerinin bakımı oldukça kolaydır. Haftada bir kaç kez taramak onların hoş görünmesini ve rahat etmesini sağlayacaktır.

Ev hali: Evde beslemek için oldukça uygun bir kedidir. Sakin ve nazik tavırları sayesinde size evde bir kedinin olduğunu bile unutturabilir.

Kişilik: Nazik ve sakin bir yapısı vardır. Zeki tavırları ile dikkat çekmeye çalışır. Aynı zamanda sahibini de çok sever.

Görünüm: Uzun bedenleri sayesinde ilginç bir görünme kavuşurlar. Kas yapıları oldukça gelişmiş olduğu için atik hareket edebilirler. Kafa yapıları olarak ise geniş ve yuvarlak şeklinde bir kafaları vardır. Siyamlara benzer bir özellik olarak ele alabileceğimiz şekilde, kafa yapıları yuvarlakken aynı zamanda ağız yapısı uzun ve öne doğru çıkık şekildedir. İri ve oval gözlere sahiptirler. Göz renkleri genellikle yeşil tonları ile sarı tonları arasında değişim gösterir. Gözleri diğer kedilere göre kafanın daha aşağısında ve burna yakın yer alır. Kulak yapısı ise geniş ve ön tarafa doğru eğim gösterir. Kasları güçlü olduğu için bacakları ince olmasına rağmen kuvvetli bir kedidir. Erkeklerde bacaktaki kas oranı dişilerinkinden fazladır. Kuyrukları orta seviyede uzundur. Kuyruk yapısı kemiklidir. Vücudunun tamamı parlak ve pürüzsüz tüyler ile kaplıdır.

Havana kedisi Tarihi

Havana kedisi Tarihi : Havana’lar 19. Yüzyılda dünyada görülen siyam kedilerinin mutasyona uğraması ile ortaya çıkmıştır.

Havana Kedisi Özellikleri 2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here