Kağıt Kedi Kumu

1
331

Bizim için vazgeçilmezlerimiz arasında yer alan kedilerimizin, yaşadıkları ve uyudukları yerin de rahat olmasını isteriz. Piyasa da yer alan kedi kumlarını araştırmadan tercih etmek sizleri üzdüğü, canını sıktığı gibi, kedinizinde mutluluğuna engel olacaktır. Kağıt Kedi Kumu tercih etmek hem kediniz hem de sizin açınızdan önemlidir. Şimdi Kağıt Kedi Kumu hakkında size bilgi verelim. Kedi tuvalet eğitimi çok önemlidir.

Çevre dostu çöp malzemeleri konusunda birkaç rakip var, ancak kağıt şu anda (hemen hemen) önderlik ediyor gibi görünüyor.

Bugün, insanların bir kağıt çöpü seçmeleri için çeşitli nedenlere bakacağız ve alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken bazı şeylere bakacağız. Bu makalenin sonunda, tavsiye ettiğimiz 4 kağıt kedi kumunu tarafsız bir şekilde inceleyeceğiz ve size en çok hangi ürünün en iyisi olduğunu düşündüğümüzü söyleyeceğiz.

Başlayalım.

Neden Kağıt Kedi Kumu seçmelisiniz?

Yukarıdaki girişte ki çevresel açıyı ele aldık. Bu yüzden burada bununla ilgili daha fazla ayrıntıya girmeyeceğiz. Sadece çevre dostu (kağıt ve ceviz kabuğu gibi) kağıtlarla rekabet edebilecek başka malzemeler olduğunu bilmelisiniz, ancak kağıt genellikle en çevre dostu olarak kabul edilir. Bunun nedeni her zaman geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış olması ve çöpün de geri dönüştürülebilir olmasıdır.

kedi kumu

Kağıt kedi kumları, çevresel kaygıların yanı sıra, en büyüklerinden biri olan emilim oranı olan pratik nedenlerle de faydalıdır. Kağıt kumlar tamamen doymuş hale gelmeden önce kendi ağırlıklarının% 500’ünü sıvı içinde tutabilirler. Bu, genellikle diğer kumlardan daha uzun süre dayandıkları anlamına gelir.

Bunlar aynı zamanda, süper düşük tozlu ürünlerdir, çünkü prosesin herhangi bir yerinde kağıt kedi kumu oluşturulmasında herhangi bir toz yoktur. Kağıt da kil gibi toza dönüşmez. Bu yüzden döktüğünüzde veya tepsiyi temizlerken, kedinin işlediği toz kum fırtınasında nefes almayacaksınız…

Hangisi güzel.

Kağıt Kedi Kumu Alırken Nelere Bakılmalı?

Özellikle kağıt kedi kumu için göz önünde bulundurmanız gereken 2 ana şeye göz atalım.

Topaklanma eylem,

Çoğu kağıt kumu topaklanmayan palet bazlı ürünlerdir. Bu iyi bir şeyse veya kötü bir şeyse kişisel tercihlerinize bağlıdır. Topaklanmayan kızakların temizlenmesi genellikle daha zordur ve biraz daha temiz olabilir, ancak öte yandan topaklanma kızaklarının pençelerini yalamak isteyen kediler için sorunlara neden olabilir.

Takip

Piyasadaki en iyi kağıt kumların çoğu düşük takipli ürünler olacaktır, ancak düşük kaliteli ürünlerden bazıları kabus olabilir. Bu sorunları en aza indirmek için uygun bir pelet boyutuna sahip bir ürün aldığınızı kontrol edin.

Kağıt Kedi Kumu kullanmanın Artıları ve Eksileri

  • Çevre için iyi
  • Düşük toz formülleri
  • Yıkanabilir
  • Süper emici
  • Verimli ve ekonomik
  • Genellikle topaklanmayanlar

 

Astımlı Kediler İçin En İyi Kedi Kumu

kedi

Sadece insanlar astımdan muzdarip olanlar değildir. Kedilerde en sık görülen solunum yolu hastalıklarından biri olan astım, kedilerin% 1-5’ini etkiler. Tanı konan kedilerin yaş ortalaması 4-5 arasındadır.

Kedinizin astımı olabileceğini düşünüyorsanız, veterinerinize uygun bir teşhis ve tedavi planı alabilmek için görmek önemlidir. İşte size biraz bilgi vermek için bazı yararlı bilgiler.

Hava yollarının daralması olarak tanımlanan astım, bağışıklık sistemi bir alerjene aşırı tepki verdiğinde enflamasyona neden olur. Kedi astımı bulaşıcı değildir. Genetiğin altta yatan bir rol oynayabileceği varsayımı olsa da, bu alanda araştırmalar halen devam etmektedir. Profesyonel görüş bir kedinin astımı varsa, semptomların birçok çevresel faktör tarafından tetiklenebileceğidir.

Yapılan araştırmalar sonucu, “Kedigil astımının kesin nedeni bilinmemekle birlikte, veteriner tıbbındaki hakim düşünce astım semptomlarının solunan havadaki partiküllere alerjik bir tepki ile tetiklenmesidir” diye açıklama yapılmıştır.

Klasik kedi astımı belirtileri arasında solunum güçlüğü, kedi öksürüğü ve hışıltısı ve diğer birçok belirti bulunur. İyileştirilemese de, sorumlu evcil hayvan sahiplerinin bugün yoldaşlarının daha kolay nefes almasına yardımcı olmak için atabilecekleri basit adımlar var.

Günlük Kedi Öksürük ve Bağışlama

Kedinizin astımı varsa, semptomları neyin tetiklediğini keşfetmek zor olabilir. Bunu bulmak için, sahipleri muhtemelen evlerinde değişiklik yapmak zorunda kalacak. Günlük tut ve olası tahriş edicileri yok etmeye başla. Kedinizde gördüğünüz değişiklikleri değerlendirin ve not alın. Bu yavaş bir süreç olabilir, ancak semptomlarının nedenini anlamak için hayati öneme sahiptir. Unutmayın, kedi astımının belirtileri çevrede sayısız potansiyel tahriş edici madde tarafından daha da kötüleşebilir.

Astımı Olan Kedileri Öksürmek ya da Hışıltılığa Sebep Olabilecek Tahriş Edicileri En Aza İndir

Kedi sahiplerinin küf, polen, sigara dumanı, parfüm, toz vb. Gibi potansiyel çevresel tahriş edici maddelerden kaçınmaları önerilir. Evinizi daha sık temizleyin, havayı temiz tutmak için hava filtrelerini değiştirin ve değiştirin. Bazı kokulu temizleyiciler ve oda spreyleri tahriş edici işlevi görebileceği için ev temizlik maddelerine dikkat edin.

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here