Kedi Anatomisi

1
304
kedi anatomisi
kedi anatomisi

Kedi severler için, o minik evcil hayvanları büyük neşe ve tatmin olanağı sağlamaktadır. Mutlu olmak için elimizden gelen herşeyi yaptığımız gibi bizlerden bir parça gibi büyüttüğümüz kedilerimiz içinde herşeyi yapıyoruz.

Eğlenceli ve sevgi dolu hayvanlar olmasının yanı sıra, kedilerimizin de inanılmaz anatomileri vardır. Kedilerimizin bedenlerine yakından bakarak, olağanüstü oluşlarını değerlendirmeye ne dersiniz?

Fazla Çeşitliliğe Sahipler

Boyutlarının çeşitliği genel olarak kedilerin çeşitliliğini temsil etmektedir. Irklar elbette ki dünyanın her yerinde vardır. Kedi topluluğundada melezleme özelliği çok yaygındır.

Devon Rex, Peterbald veya Curl gibi bazı kediler oldukça küçüktür.

Ragdolls, Maine Coons ve Norveç Orman Kedileri gözle görülür şekilde daha büyük ve daha yaygın kedi ırklarından bazılarıdır.

kedi

Hassas ve Özel Kuyruğa Sahipler

Kedinizin kuyruğunun onun dengeli kalmasına yardımcı olduğunu biliyor muydunuz?

Birçok kedi için ne sıklıkla tırmandığını, kaçtığını ve atladığını göz önüne alarak dengesini sağlamak çok önemlidir. Bir kedinin bir çok küçük omurdan oluşan kuyruğu, iletişim için hayati bir önem taşır. Kediler kuyruklarının pozisyonlarına göre duygularını ifade edebilirler. Kuyruk yaralanmaları ciddi sorunlara yol açtığından dolayı, çocuklara bir kedinin kuyruğuna karşı daha hassas olmalarını öğretmek gerekir.

Harika Bir Avcıdırlar

Kediler avcı olmak için doğarlar. Böylece kasları ve güçlü arka bacakları sayesinde avlarını hızlı ve hassas bir şekilde takip ederek zıplamalarına izin verirler. bir kedinin kafatası da avı için yardımcı olur. Kedilerin güçlü göz kümeleri vardır.

Gözlerinde bulunan retinalarda ışığı tekrar göze yansıtan ince bir hücre tabakası bulunur. Bu durum, kedinizi avlanma ve evde oyun oynama gibi düşük ışık koşullarında aktif kalmak için inanılmaz derecede donanımlı hale getirir.

Esnek Cilde Sahipler

Kedinizin cildinin ne kadar gevşek olduğunu fark ettiniz mi? Bu durum aslında kedilerin avantajıdır. Hızlı hareket edebilmeleri için esnek oldukları anlamına gelir. Kulaklarının çevresinde, kedilerin iyi duymalarına ve tetikte olmalarına yardımcı olan özel kürkler bulunmaktadır.

Bu sadece kedinizin vücudunun temellerini anlamak için bir adımdır. Veterinizle konuştuğunuz takdirde sizin kedilerinize ait özellikler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here