Kedi Egzersizleri

0
496
Kedi Egzersizleri

Kedi Egzersizleri

Kediler için egzersizler çok önemlidir. Kedinizi şımartmak ve onu ödül maması ile buluşturmak keyifli olabilir. Fakat kediniz için sağlıklı bir yaşam istiyorsanız bunların olabildiğince azalması gerekli. Ve kediniz için ne kadar hareket o kadar sağlıklı yaşam demektir. Kedi egzersizleri insan egzersizleri gibi çok mühim ve önemlidir.

Öncelikle kolay olanlarıyla başlayın örneğin:

-Mama vakti geldiğinde mamasının yerini değiştirin.Kediniz yemek yerken hareket etmesini ve zıplamasını sağlayın.  Bu onun için iyi olacaktır.

-Eğer Garfield gibi yemek yemekten başka bir şey yapmayan bir kediniz varsa yemek saatini egzersiz saatine çevirin.

örneğin su ve mama kabını farklı yerlere koyun.Böylece kediniz bir kabtan diğerine giderken kalori yakmış olacak.

-Kediler zıplamayı sever. Sizde evde kedinizin güvenle zıplayabileceği yerler oluşturun. Üstünden atlayacağı bir  sehpa,ya da zıplayabileceği bir raf gibi.

Kesinlikle ve kesinlikle kedinize ucuz ve kalitesiz oyuncak almayın. Bu kedinizin sağlığını büyük ölçüde  etkiler ve onu yavaş yavaş hastalıklara sürükler.

Kedi Egzersizleri 1
Kedi Egzersizleri

-Ve geldik hiçbir kedinin dayanamayacağı olaya. Tabiki de ev kedisinden kraliyet kedilerine kadar hiçbir pati dayanamaz hareket eden lazerlere.Hem  kendiniz eğlenmek hemde kedinizi eğlendirmek ve hareketlendirmek istiyorsanız bu muhteşem bir aktivite  olacaktır.

Ayrıca kedi egzersizleri hakkında her türlü soruyu sorabilir veya sitemizde kedilerinizi paylaşabilirsiniz.

Kedi Egzersizleri 2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here