Kedi ile anlaşan köpek cinsleri

1
1727
Kedi ile anlaşan köpek cinsleri

Kedi ile Anlaşan Köpek Cinsleri

Merhaba patili arkadaşlar bugün sizlere “Kedi ile anlaşan köpek cinsleri” adlı konumuzu hazırladım ve bu konuda ki tüm bilgileri yazacağım. Elbette istisnalar vardır, ancak genel olarak bazı köpekler kedileri sever ve bazı köpekler kedileri gıcırtılı bir oyuncak olarak sever. 🙂 Bazı kediler eve hükmedecek ve bazıları yatağın altına gizlenecektir.Aslında bu tamamen bir planlama, yönetim ve eğitim meselesi ile alakalı durumdur.

Kedi ile anlaşan köpek cinsleri 1
Kedi ile anlaşan köpek cinsleri

Kedi ile anlaşan köpek cinsleri

 • Pomeranian . Bu kabarık köpekler 3 ila 7 kilo ağırlığındadır ve  ağırlıklarının çoğu tüylerinden kaynaklıdır. Bakımlarına üşenmem yapabilirim diyorsan, bu köpek bir kedi büyüklüğünde anca olacak ve daha fazla büyümeyecektir. Onlar sevgiye muhtaç ve güven dolu bir ilişki besleyeceklerdir. Başlangıçta bir çalışan köpek olarak yetiştirildikleri halde, Pomeranian hayvan rolünü seviyor ve bir kedi ile her anını  herşeyini paylaşmak isteyecek.
 • Chihuahua Bu kısa boyunlu cins, kendinden emin, daha büyük köpekleri sevmez ve genellikle onları korkutmayı başarır. Yaklaşık 6 kilo ağırlığındaki bu pint boyutlu köpekler, çoğundan daha hızlı olduğunu hissedeceksiniz, bu nedenle sıcak bir kediyi evde beslenen hayvan arkadaşı olarak karşılıyorlar. Çok memnun kalıyorlar.
 • Cavalier King Charles Spaniel.Bu köpek, geri verilmiş olanın tanımıdır. Onlar büyük terapi köpekleri yapar ve diğer hayvanlara karşı çok hoşgörülü davranıyorlar. Cavalier bir sarılgıcı olduğu halde iki kişilik bir tur sağladığınızdan emin olun. Yaklaşık on dört kilo ağırlığında olan bu köpekler küçük minnak paticiklerimize gayem ılımlıdırlar.Kedi ile anlaşan köpek cinsleri’nden biridir.

 • Shetland Sheepdog aka Sheltie.Bu son derece zeki bir çalışkan bir köpek türüdür. Kedilerle sürekli oyun oynamak ister ve sürekli beraber uyumayı sever. Dağınık kedi oyuncaklarını da toplamaya çok sever. Çok sayıda tarama işi çıkabilir bu koca patide ama bu tatlı temperli köpek minnak pati kedinizle çok iyi eğlenecektir.
 • Beagle Beagles bir av köpek olmasına rağmen, aynı zamanda nazik ve genelde yavaş hareket eder, çünkü koku odaklıdırlar. Yalnızca burnunu kullanırken yaklaşmamak gerek! Beagle’lar tatlı bir eğilim gösterir ve ilgi odağını paylaşmaya hazırdırlar.
 • Golden Retriever veya Labrador Retriever Bunlar daha büyük köpekler, Lab kısa saçlı ve damat için daha kolaydır, Altın uzun saçlı ve fazla tüy dökülme durumları vardır. Her ikisinin de iyi bir mizaç ve hoşgörüleri vardır. Mutlu etmek için herşeyi yaparlar oyunlar oynarlar ve istekli olan cinsdir, çocuklar, diğer köpekler ve kediler için iyi olur.

Kedi ile anlaşan köpek cinsleri ni anlatıkdan sonra aşağıda birde hangi köpekler ile anlaşamaz ve yaşayamazlar onlardanda bahsedelim.

Kedi ile Aynı Evde Beslenilmemesi Gereken Köpekler

 1. Avlanan ırklardan kaçının; av sırasında geri getiren köpekler değil, köpekler haşereyi veya daha büyük avları bulmaya ve öldürmeye yetiştirmiştir. Wolfhounds, arazileri kaçak avcılar olarak gördüğü kurtları öldürdü. Bu liste İskoç Deerhound, Samoyed, Alaska Malamute, Norveç Elkhound ve Sibirya kurdunuda kapsıyor.
 2. Teriyerler, yeraltında kazmak ve ben, tavşan, serseri ve porsuk gibi hayvanları yok etmek için yetiştirildi. Jack Russell, Scottie, Bedlington Terrier, Fox Terrier, Rat Terrier ve Schnauzer bir kediyi bir sincap ya da yok olmak için tavşan yerine görebilir.
 3. Sight Hounds. Bu liste Greyhound, İtalyan Tazı, Saluki, Whippet, Afgan ve Borzoi’yi içerir. Bu köpekler harekete tepki vermek için kablolanmış ve üstün görme gücüne güveniyorlar. Hareket eden her şeyi, düşünmeden kovalayıp yakalarlar.
 4. Av Köpekleri. İzlemek ve ağaç rakun doğan veya tilki, çakal ve diğer yırtıcıları bulmak için doğan kediler, bir aile üyesi yerine av gibi kolayca yanlış olabilir.
 5. Dövüş Köpekler. Pit boğa tatlı bir kişiliğe sahip olabilir, ancak köpeklerle mücadele eğitimi almışlarsa, kediler bir eğitim aracı olabilir.
 6. Herding köpekleri. Herders kötü bir ırk değil, farkında olmak için kediyi hiçbir şekilde kestiremeyeceklerdir. Çobanlar, onları herkesi görebildiği yerde tutmayı seven OKB cinsidir. Grubu korumak onun görevidir. Bu bakımdan, günde 20 saat uyumaktan hoşlanıyormuş bir kedi, köpek onu uyandırdığında oldukça söndürecek ve uzunca bir süre oturma odasına geçeceğini söylüyor, bu TV zamanı.

Çözüm olmak için yönetim üzerinde saymayın. Birisi bir kapıyı açık bırakacak, mandal kurtarıp geri gelecek, köpek kapının üzerine nasıl tırmanacağını bulacak ya da kedi aşırı güven alacak ve oyun oynamaya başlayacak.

Kedinin sizin olduğunu ve köpeği eğiteceğinizi unutmayın. Birçok köpek, evdeki kedilere (eşyalarımız), bazen bahçede (eşyalarımızla birlikte) saygı duymayı öğrenirler ancak mülkiyet çizgisinin dışında (adil oyun) saygı göstermezler.

Mümkünse köpek ve kediyi bir köpek yavrusu ve yavru kedi olarak tanıtın. Kedinin kendisini savunabildiğine güvenmeyin. Bir hızlı sallama pençelerin çekilebileceğinden daha hızlı olur. Köpeğin takip edemeyeceğini ve gözlemlenemeyeceği şekilde kedi’ye bir kaçış yolu verin, gözetim altında oynamak ilgili herkes için en iyisidir.

Kedi ile anlaşan köpek cinsleri konumuzun burada sonuna geliyoruz ve merak ettiğiniz her durumu bizlere sorabilir veya bizle paylaşabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here