Kedi Kısırlaştırma Fiyatları?

0
2652
Kedi Kısırlaştırma

Kedi Kısırlaştırma Fiyatları?

Kedi kısırlaştırma fiyatları hakkında evcil dostlarımız yani kedilerimiz 6. ayından itibaren cinsel olarak olgunlaşıyorlar. Artık çiftleşme dönemlerine giriyor yada girmiş oluyorlar, 6. aydan itibaren başlayan bu süreç beslenmeye bağlı olarak’da 8. ayda da başlayabilir. Bu durumda kedinizin feveran içinde adeta acılar çekiyormuş gibi inleme hareketleri ve yerinde durmama, geceleri uyutmama gibi durumlar doğuruyor. Bu durum hem bizi üzüyor hemde kedimiz en az 2 ile 3 gün en fazlada 1 hafta gibi bir zamanda bu dönemini geçiriyor, ve bu zamanlarda en sadık kedinin bile fırsatı olduğunda evden kaçması içten bile değil.

Kedi Kısırlaştırma Fiyatları? 1
Kedi Kısırlaştırma

Kısırlaştırmanın Faydası ve Zararı Nedir ?

Kısırlaştırmanın faydalarından bahsedecek olursak, aslında istenmeyen gebelik durumunun önüne geçer. Bir çok kedi hastalığına da engel olur ve kedinizin daha uzun ömürlü ve daha sağlıklı olmasını sağlar. Zararlarına gelecek olursak da bu tamamen bir hayvanın doğasına aykırı olan bir durumdur. Kimse onların hayatlarına yaşam tarzlarına karışamaz, fakat biz yıllar yılı her yeri şehirleştirdik binalaştırdık ve artık bu yüzden onlardan bizlerden birer parça oldular. Her ne kadar kısırlaştırmayı tasvip etmesek’de hem istenmeyen gebelikler hemde sağlık ve uzun ömür açısından kısırlaştırmanızı sadece tavsiye edebiliriz.

Dişi ve Erkek Kısırlaştırma Fiyatları Nedir?

Kedi kısırlaştırma fiyatları dişi kedilerine ve erkeklere farklı oluyor. Erkek kedilerin genelde daha ucuz oluyor ameliyat gerektirmeden kısa bir operasyon ile  halledilebiliyor. Fakat dişi kedi kısırlaştırma durumu biraz daha zorlu bir süreç. Ameliyat isteyen ve erkek kedilere göre daha pahalı bir operasyonla oluyor. Tahmini yani ortalama fiyatlardan bahsedecek olursak;

Erkek Kedi Kısırlaştırma Fiyatları Ortalama: 50 – 70 TL arasında değişiyor.

Dişi Kedi Kısırlaştırma Fiyatları Ortalama: 200 – 250 Tl arasında değişiyor.

Tabi ki bu yukarıda ki fiyatlar devlet hastaneleri için geçerli özel veteriner kliniğine gidecek olursanız fiyatlar biraz daha değişiyor ve erkek kedi kısırlaştırma; 150 – 200 TL ve dişi kedi kısırlaştırma fiyatları da; 300 – 450 TL arasında değişiyor. Göründüğü üzere dişi kedi kısırlaştırma işlemi zahmetli ve uzun bir süreç olduğundan biraz daha pahalı.

 

Kedileri Ücretsiz Kısırlaştırma Yapan Yerler

Kedi kısırlaştırma fiyatları konusunda ücretsiz yerler olabilir. Fakat her ilde bulunan barınaklar kedileri ücretsiz kısırlaştırıyor,yaşadığınız il deki barınağa gidip sormanız’da yarar var. Eğer bütçeniz el vermiyorsa yada klasik öğrenciyseniz barınaklardan yardım alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here