Kedi Tırnak Bakımı

0
744
tırnak bakımı

Kedi Tırnak Bakımı

Kedilerimizin tırnakları çok hızlı uzar ve çok sevdiğimiz koltuklarımız mahvolur. Kedi tırnak bakımı çok önemlidir. Maalesef bunu önleyemezsiniz. Ama kedinizin gözüne tırmalamak için kestirdiği bir koltuk varsa, bu koltuğun üzerine bir örtü örtebilirsiniz.Ya da petshoplardan temin edebileceğiniz ve kedilerinizin tırmalaması için yapılmış düzenekleri kedileriniz tırmalamaktan çok hoşlanacaktır. Kedilerin tırnaklarını söktürmek ise son derece vahşi ve insanlık dışı bir harekettir. Bu durumda kediniz çok büyük psikolojik sorunlar yaşar.

Kedi Tırnak Bakımı 1
tırnak bakımı

Tırnak bakımı

Sizin için asıl önemli olan eviniz ve eşyalarınız ise böyle bir durumda kedi sahibi olmamanız çok daha iyi olacaktır!
Evden dışarı çıkmayan bir kedinin ise tırnakları kesilebilir.Ancak şunu hatıratalım ki çoğu kedi bu durumdan pek hoşlanmaz.

Bunun için tırnak bakımı kesimi sırasında çok dikkatli olunmalı.Bunun için normal bir tırnak makası kullanılabilir. Kediniz derin bir uykudayken bunu denemenizde yarar var-kedinizin patilerini tutup çok bastırmadan parmaklarını baş parmağınızla tutup, hafifçe sıkarsanız tırnağı çıkar.

Şimdi yapacağınız tırnağı kökten uzak bir şekilde kesmek. Asla gördüğünüz kırmızı kan damarlarına yakın bir şekilde kesmeyiniz. Bu kedinizi ölüme bile götürebilir. Yani çok uçtan kesin.
Not: Asla zorla denemeyin!

Kedi Tırnak Bakımı 2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here