Köpekler Balık Yiyebilir Mi?

0
174
Köpekler Balık Yiyebilir Mi?
Köpekler Balık Yiyebilir Mi?

Balık, köpeğin dengeli beslenmesinde iyi bir katkı olabilir. Diğer hayvansal proteinlerin yanı sıra, aminoasitler bakımından da zengin olan balık, köpeklerin derisine de katkı sağlayacaktır. Kaliteli köpek maması gibi balık da protein içermektedir.

Köpekler için birçok balık çeşidi vardır. Bu balıklar köpeklerin diyetlerine dahil olurken, sağlık açısından da köpeklere fayda sağlamaktadir. Balığın tadını seven köpeklerin bir süre sonra sürekli olarak balık istekleri olmasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Sadece köpek maması tüketerek beslenen köpeklerin bir süre sonra sağlık problemi yaşamaları kadar normal bir durum yoktur.

Köpekler Çiğ Balık Yiyebilir Mi?

Yapılan araştırmalar sonucu, köpeklerin çiğ balık sevmedikleri gözlemlenmiştir. Çiğ balıklar bazı parazitleri ve bakterileri bünyesinde barındırdığı için köpekler tadını pek beğenmemiştir. Pişmiş balıkları daha çok seven ve yiyen köpekler, kemiksiz balık olduğu takdirde daha kolay sindireceklerdir. Balıkları pişirmek, köpeğinize bakterisiz bir balık yedirmenize neden olacaktır. Bu da köpeğin sağlığı açısından çok önemli bir adımdır.

balık köpek

Köpekler İçin Balık Nasıl Hazırlanmalı

Öncelikle balık satın almanız gerekmektedir. Satın alacağınız balıkları kemiksiz olarak seçmek köpeklerinizin sindirimi kolaylaştıracaktır. Kemikli balık aldığınız takdirde köpekler, sadece balığın derisini yiyecek, geri kalanını bırakmak zorunda kalacaktır. Çünkü kemikli balığı tükettiği takdirde köpeklerde boğulma gibi sorunlarla karşılaşırken hatta bu durum iç organlarına bile zarar verebilir.

Köpekler için balık pişirmenin de bir kaç yolu vardır. Öncelikle balığa kesinlikle baharat katmayın. Izgara yaparak veya buharda pişirerek balığı servis edebilirsiniz.

Balık Yemenin Köpeğe Faydaları

Balıklar, diğer hayvansal proteinler gibi amino asitler bakımından zengindir. Bu nedenle köpeklerin derisine ciddi katkılarda bulunur. Eğer köpeğinizi tam ve dengeli beslemek istiyorsanız mutlaka balık tüketimi yaptırmalısınız. Az tüketim yaptırdığınız takdirde köpeğiniz mutsuz ve sağlıksız olabilir.

Tabi ki her gün köpeğinize balık da yedirmeyin. Bir gün balık, bir gün meyve, bir gün sebze, bir gün mama gibi değişik besinler, köpeğinizin heyecanlı olmasını sağlar. Köpeğiniz balığı çok seviyorsa da mama tüketiminde, balık içeren mama çeşidini kullanabilirsiniz.

Köpeklerimizin sağlığı eğer bizim için önemliyse ona yönelik çalışmalar yapmanız gerekir

 

Köpekler Balık Yiyebilir Mi? 1

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here