Köpeklerinizin Yaşamını Geliştirmenin Yolları

0
177
Köpeklerinizin Yaşamını Geliştirmenin Yolları
Köpeklerinizin Yaşamını Geliştirmenin Yolları

Köpeğinizin hayatını iyileştirmek ve onları mutlu etmek için bazı kolay yollar mı arıyorsunuz? İyi haber şu ki, köpeklerimizin hayatlarını zenginleştirmenin oldukça kolay yolları var. Köpeğinize günlük egzersiz sağlamanızdan kurallara uymaya kadar, köpeklerinizin yaşamını geliştirmenin yolları konusundan size bahsetmek istiyorum.

köpekler

Köpeğinize Günlük Egzersizler Yaptırın

Düzenli egzersiz , hem zihinsel hem de fiziksel olarak köpeğinizin genel sağlığı için önemlidir . Aşırı kilolu köpekler, artrit, kalp hastalığı ve diyabet gibi sağlık sorunları gibi konularda risk altındadır. Köpeğinizi fiziksel olarak aktif tutarak bu riski azaltabilirsiniz.Egzersiz eksikliği de sıkıntıya ve hayal kırıklığına neden olabilir. Günlük egzersiz yapmayan köpeklerin aşırı çiğneme veya havlama gibi yıkıcı davranışlar geliştirmeleri muhtemeldir. Köpeğinize düzenli egzersiz yaptırarak onların daha sakin davranmasını sağlamak sizin elinizdedir. Köpeğinizin her gün yeterince fiziksel egzersiz yapmasını sağlamak, zinde ve rahatsızlıktan korunmalarına yardımcı olacaktır. Köpeğinize egzersiz yaptırmanın en kolay yollarından bazıları şunlardır:

  • Frizbi oynamak
  • Günlük köpek gezintisi (veya koşu)
  • Bir oyun oynamak

Egzersiz yapmak, köpeğinizi zinde ve sağlıklı tutmaktan ibaret değildir, ayrıca aşırı çiğneme, havlama veya kazma gibi problemli davranışların azaltılmasına da yardımcı olabilir.Eve tıkılmış köpeklerin başı belada. Köpeğinizin her gün yeterince fiziksel aktivite yaptığından emin olarak bu riski azaltmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Köpeğinizi Zihinsel Olarak Uyarın

“Yorgun bir köpek iyi bir köpektir” diye bir söz duydunuz mu? Köpeğinize her gün bol miktarda zihinsel egzersiz yaptırmak, en az fiziksel egzersiz kadar yorucu olabilir. Köpeğim için 5 dakikalık “yemekleri bulma” oyunu 30 dakikalık bir yürüyüş kadar yorucudur. Her gün bazı etkileşimli oyunlara yeni oyunlar ekleme , köpeğinizi zihinsel olarak uyarmaya devam edecektir.

Kurallara Uygun ve Adil Olun

Köpeğinizi karıştırmanın ve sinirlendirmenin en kolay yollarından biri kurallara aykırı olmaktır. Köpeğinize üç hafta önce akşam yemeği sırasında bir parça yiyecek attınız, ancak bugün neden yalvardığını merak ettiniz mi? Birkaç önce hafta önce onun önüne atılan yiyeceği, bugün yeniden istediğinin belirtisidir.

Köpeğiniz için kuralları ve sınırları belirlediğinizde tutarlı olmayı unutmayın . Sadece bir sonraki gün onları cezalandırmak için bir gün bir şeyden kaçmalarına izin vermeyin.

Açık kurallara ve sınırlara sahip olmak, köpeğinizin belirli bir zamanda onlardan ne beklendiğini tam olarak bilmesini sağlayacaktır. Bir şey yapmalarına izin verilmiyorsa (kanepeye atlamak gibi) ailedeki herkesin bu kurala bağlı kaldığından emin ol.

köpek

Köpeğinize Bir Rutin Verin

Köpeğinizi mutlu etmenin en iyi yollarından biri, onlara günlük bir rutin sağlamaktır . Yemek zamanı, ne zaman dışarı çıkacakları, ne zaman oynayacakları ve günlük yürüyüşlerinin ne zaman olacağını bilmek kendilerini daha güvende hissettirecektir.

Şimdi köpeğinize bir rutin verin dediğimde, her gün 6 saatini oyun zamanına ayırmanız gerektiği anlamına gelmez. Gün boyu dağılmış kısa aktivitelerden bahsediyorum. Akşam yemeğinden sonra 5 dakikalık oyun, sabahları yemek, akşamları yürüyüş.. Bunlar, köpeğiniz için günlük rutin olarak onları daha eğlenceli hale getirecek aktivitelerdir.

Köpeğiniz için her gün yapmaları için eğlenceli şeyler içeren bir rutin kullanın. Gün boyunca küçük aktiviteler (göründüğü kadar küçük) köpeğinizin hayatını değiştirecek ve sıkıntıdan kaynaklanabilecek sorunlu davranışların azaltılmasına yardımcı olacaktır.

Köpeklerinizin Yaşamını Geliştirmenin Yolları arasında daha bir çok yol bulunsa da sizlere en önemlilerinden bahsetmeye çalıştık. Sizin aklınızda eğer, köpeklerin gelişimiyle ilgili yollar var ise, yorum kısmından bize ulaşarak düşüncelerinizi söyleyebilirsiniz.

Köpeklerinizin Yaşamını Geliştirmenin Yolları 1

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here