Korat Kedisi Özellikleri

0
581
Korat kedisi

Korat Kedisi Özellikleri

Korat kedileri genelde negatif enerji yayan bir kedi türüdür. Çocuklar ve diğer evcil hayvanlar ile aynı ortamdan bulundukları zaman problemler çıkarır ve huysuzluk yaparlar. Kendi belirlediği bölgeleri kimse ile paylaşmak istemez. Cesur bir yapısı yoktur genellikle çekimser davranır. Kolay hasta olabilirler bu yüzden sağlık koşulları oldukça uygun ortamlarda beslenmeleri gerekir. Çoğu kediye göre oldukça zekidir. Zeki tavırları ile ilgi çekmeyi başarır. Sahiplerine karşı itaatkar yapıya sahiptir.

Korat Kedisi Özellikleri 1
Korat kedisi

Korat kedisi Özellikleri

Renk: Genel olarak sahip olduğu renkler, gümüş gri ve gümüş rengidir. Korat kedisinde görünen bu renkler ışık halkasının etkisi sonucunda ortaya çıkar.

Bakımı: Tüy bakımı konusunda oldukça esnek bir yapıya sahiptir. Haftalık olarak nadiren taransa bile bu bakım onlara yetecektir. Tüyler taranırken, tüylerin uç bölümü yukarıya doğru olacak şekilde taranmalıdır.

Ev hali: Agresif ve soğukkanlı yapısı ile evde beslemek için uygun bir kedi değildir. Hırçın tavırları ile etrafa zarar verebilir.

Kişilik: Soğukkanlı, huysuz, agresif, çocuk ve diğer hayvanlarla karşı hoşgörülü olmayan bir karakteri vardır.

Görünüm: Görünümlerine değinecek olursak, kafalarının üst bölümü düz bir yapıya sahiptir. Kafa yapısı olarak uzun görünüme sahiptir. Aynı zamanda kafa yapısından dolayı üçgen şekline benzediğini söylemek yanlış olmaz. İki gözü arasındaki uzaklık fazla ve iri göz yapısına sahiptir. Bacak yapıları ise vücuda göre uzun ve kemiklidir. Kulakları geniştir. Kulak uçları ise yapı itibari ile yuvarlak görünür. Korat kedisinin tüyleri, ipeksi bir doku gibi hissedilir. Bunun sebebi çift katlı tüylere sahip oldukları içindir. Patileri oval yapıdadır. Kuyruk uzunluğu orta seviyededir. Kuyruk bölümünde çok sayıda tüy içerirler.

Korat kedisi Tarihi

Adlarının nerden geldiğini merak ediyorsanız ; Tayland’ın doğu bölümde yer alan, tılsımları ile adını duyuran Cao Nguyen Khorat’tan gelmektedir. Bu ırka sahip kedilerin resimleri çizilmişti. Bu resimler daha sonra çinilere işlendi. Uzun yıllar önce oluşan bu muhteşem sanat eserleri, şuan Bangkok National Museum müzesindedir. Korat kedileri Tayland’da günümüzde bile kutsal bir obje olarak görülür.

Korat Kedisi Özellikleri 2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here