Laperm Kedisi Özellikleri

0
558
Laperm kedisi

Laperm Kedisi Özellikleri

Laperm kedileri sahiplerine karşı çok düşkün olan bir kedi türüdür. Sahiplerinin omuzlarında dolaşmaktansa ve onlarla beraberiz uykuya dalmadan çok hoşlanırlar. Aynı zamanda sahipleri tarafından okşamayı, öpülmeyi de çok severler. Alın bölgelerini sahiplerine dokundururlar, bu durum size sevgisini göstermek istediği anlamına gelir. Patilerini kullanacak sizin yüzünüze dokunurlar.. Kucakta gezmeyi çok sevdikleri için kucak kedisi olarak da anılırlar. Karakter olarak oldukça hareketli kedilerdir. Mırıldamayı çok seven bu kediler mutlu oldukları zaman daha çok mırıldanırlar. Dertlerini size miyavlayarak anlatmaya çalışırlar. Kazdıkları zaman yüksek sesle miyavlayarak adeta bağırmaya başlarlar. Zekaları ve akılcı hareketleri ile apartman yaşamına uyum sağlarlar.

Laperm Kedisi Özellikleri 1
Laperm kedisi

Laperm kedisi Özellikleri

Renk: Belirli renk ve şekilleri yoktur. Farklı renklerde ve desenlerde bulunabilir.

Bakımı: Özel bir bakım gerektirmez. Haftada bir kaç kez taranması yeterlidir.

Ev hali: Sakin yapıları sayesinde apartman yaşamına bile rahatlıkla uyum sağlayabilirler.

Kişilik: Oldukça hareketli bir yapıya sahip olan Laperm kedileri ilgiyi sizden fazlasıyla bekler. Omuzlar üzerinde gezmeyi de çok severler. Güçlü karakter yapısına sahiptir.

Görünüm: Laperm kedileri vücut büyüklüğü olarak ortalaması boyuttaki bir kedidir. Kıvırcık yapılı tüyleri ile dikkat çekerler. Kafalarının dış yapısı yuvarlak şekil almıştır. Burunları ise diğer kedilere göre daha düzdür. Çeneleri, yapısına göre oldukça kuvvetlidir. Kaşları ise burunlarının üzerinde kavisli bir şekilde yerleşmiştir. Geniş yapılı kulakları her zaman dik durmaktadır. Bademe benzeyen gözleri sayesinde sevecen bir görünüm yakalar. Laperm kedilerinin göz rengi ile tüy rengi birbiri ile uyumlu değildir. Sırt bölümünden aşağıdaki kemikler, diğerlerine göre daha sağlamdır. Tüylerinin asla dökülmemesi Laperm’e olan ilgiyi büyük oranda artırmıştır.

Laperm kedisi Tarihi

Kuzey Amerika’da bulunan eski bir çiftlikte, tekir bir anneden doğmuş olan altı yavrunun içinden sadece bir tanesinde tüy yoktu. Bu çıplak doğan kedinin ilerleyen zamanlarda kıvırcık tüyleri çıktı. Davranışları ise diğer doğan kedilerden daha faklıydı. Araştırmalara göre bu kedi tamamen ayrı bir ırktı ve uzmanlar tarafından bu kedinin türü Laperm olarak belirlendi.

Laperm Kedisi Özellikleri 2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here