Munchkin Kedisi Özellikleri ve Bakımı

0
1110
Munchkin Kedisi

Munchkin Kedisi

Munchkin kedileri, oldukça tombul bir vücut yapısına sahiptir. Kısa bacaklara sahip olmasına rağmen atik kedi türleri arasında yer alıyor. Çocuklarla, diğer kedilere göre çok daha iyi geçinmeyi başarabilen bu kedi türü sayesinde siz de çocuğunuza bir yol arkadaşı edinebilirsiniz. Bununla beraber de üst düzey zekaya sahip olan bu kediler, size istediklerini yaptırmak için elinden gelen her şeyi yapacaktır..

Munchkin Kedisi Özellikleri ve Bakımı 1
Munchkin Kedisi

Munchkin Kedisi Özellikleri

Renk : Genellikle koyu ten rengine sahip olarak dünyaya gelirler. Bu kedi türü her ne kadar fazla sayıda çiftleşme sayısı ortaya koysa bile genellikle tüyü rengi çeşidi değişmemektedir.

Bakımı : Bu kedi türünün bakım ihtiyacı diğer ülkelere göre çok daha az olduğu için, kolay bir şekilde bakım yapmak mümkündür. Fakat siz bakım yaparken kolay bir şekilde bunu beklemeyecek ve sürekli sizden kurtulmak isteyeceklerdir. O yüzden de bakım yapma esnasında ona oylanacak bir şeyler vermeniz gerekebilir..

Ev hali : Aşırı derecede hareketli olan bir kedi türü olmasının karşılığında ev içerisinde yaramazlık yapması oldukça normaldir. Bu yüzden de evdeki eşyaların için kırılmasın istemiyorsanız gerekli olan tüm tedbirleri almanızı tavsiye ediyoruz. Oldukça ileri seviyede zekaya sahip olduğu için ev içerisinde hiç tahmin etmediğiniz şeyler yapması da mümkün olacaktır. Bu yüzden onu yalnız bırakmamaya özen gösterin.

Görünümü : Klasik bir sokak kendisine benzeyen dış görünüş sayesinde oldukça zor ayırt edilir. Uzun kulakları ve bununla beraber uzun bıyıkları ile diğer kedilerden ayrılır. Genel olarak yeşil renkteki göz yapısına sahiptir.

Munchkin Kedisi Tarihi

Yapılan araştırmalara bakacak olursak 1930 yıllarında ilk defa İngiltere’de ortaya çıkmaya başlamıştır. Doğal yaşam alanlarında kendi kendine ortaya çıkmış olan bu kedi türü, yaygın olarak Amerika’da yer almaktadır. Uzun yıllar boyunca genetik yapısı araştırılmış olan bu kedi türü ortaya çıktıktan bir süre sonra resmi kedi ırkları arasında yer almaya başlamıştır. İnsanlar tarafından çok fazla evde bakmak için tercih edilmeyen bu kediler, üst düzey hareketlilik özelliğinden dolayı sürekli olarak yaramazlık yapmaya eğilim gösterir. Bu yüzden de tarihi süreç boyunca genellikle doğal ortamda yaşamaya devam etmiştir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here