Ocicat Kedisi Özellikleri

0
528
Ocicat kedisi

Ocicat Kedisi Özellikleri

Ocicat kedileri evde beslemek için en uygun olan kedi türlerinin arasında yer almaktadır. Zeki davranışları ile dikkat çekmeyi her zaman başarır. Size anlatmak istedikleri durumları mırıldanarak anlatırlar. Ocicat kedileri yaşadıkları ortam içerisinde her zaman kendilerine ait bir bölge belirler ve bu belirledikleri bölgeye kimsenin girmesini istemezler. Eğer ki bölgesi işgal olursa agresif davranışlar göstermelerine şaşırmayın. Bunun dışındaki zamanlarda ise daha sakin ve sevecen bir karaktere bürünürler. Çocuklarla ve diğer hayvanlar ile aynı ortamda bulunmaları bir sorun teşkil etmez. Karakter ve enerjilerinden gelen bir özellik olarak ; oldukça aktif olduklarını söyleyebiliriz. Evde besleyecekler için şöyle bir tavsiyede bulunmalıyım ki ; evde bir şeylerin kırılmaması için takip altında tutmanız faydalı olacaktır.

Ocicat Kedisi Özellikleri 1
Ocicat kedisi

Ocicat Kedisi Özellikleri

Renk: Doğal ortamlarında çok çeşitli renklere ve tonlara sahip olabilirler. Bunlara örnek olarak ; çikolata rengi, açık kahverengi tonları, gümüş rengi, tarçın rengi, sarımsı tonlarda kahverengi gibi çeşitli renkler örnek verilebilir.

Bakımı: Düzenli olarak bakım isterler fakat bakımları o kadar da zor değildir. Günlük taranmaları, bakımları için yeterli olacaktır.

Ev hali: Evde beslemek için uygundur. Sahibine bağlılığı sayesinde evdeki en yakın dostunuz olabilir.

Kişilik: Hareketli, sevecen, bölgesini koruyan, uyumlu karaktere sahiptir. Gelişmiş zekasını, bize karşı sergilediği hareketlerden anlamak da mümkün.

Görünüm: Kafa yapısı olarak küçük bir kafaya sahiptir. Kafa görünümleri ovaldir. Büyük kulakları sayesinde oldukça dikkat çekici bir hal alırlar. Irkın en bilinen özelliği kulak yapılarından ve görünümlerinden gelir. Kafalarına göre boyut olarak uyumlu, yuvarlak gözlere sahiptir. Kas yapıları oldukça gelişmiştir. Vücutları güçlü bir yapıya sahip olduğu için diğer kedilere göre çok daha atletiktir.

Ocicat Kedisi Tarihi

Ocicat kedileri iki türün melezlenmesi sonucunda ortaya çıkmış olan bir kedi türüdür. Melezlenen bu iki tür ; Absyssinian American Shorthair ve Siyam kedileridir. CFA tarafınca 1987’li yıllarda ortaya çıkmış olan ırk, kabul edildiği tarih bakımından genç sayılabilir. Güney Amerika’da bulunan vahşi kediler olan Ocelat kedilerine benzetildikleri için Ocicat adı verilmiştir.

Ocicat Kedisi Özellikleri 2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here