Pug Cinsi Köpek

0
751
Pug

Pug Cinsi Köpek

Pug cinsi asya kökenli olduğu tahmin edilmekte, ancak hangi cinsten üretildiği bilinmemektedir. Pug cinsi ile ilgili öyküler hakkında bir yazılacak kadar çoktur. İlk kez Çin’de çok yaygın olarak görülmüş ve Tibetli rahiplerin en iyi dostu olan bu cins Avrupa’ya ilk olarak Dutch East India adlı bir şirket tarafından getirilmiştir.

Pug Cinsi Köpek 1
Pug

Pug ile ilgili öykülerden biri, 1572 yılında Prens William’ın hayatını kurtarışına dairdir. Savaş başlamadan önce Prens’in ordusunu tehlikeye karşı uyaran bu köpek, savaştan sonra Orange Kamarası’nın resmi köpeği olarak tanınmış ve prensin mezar taşma bu köpeğe olan sevgisine dair bir yazı konmuştur.

Pug Cinsi İlginç Hikayesi

Napolyon’un eşi Josephine’in sevgili köpeğinin öyküsü de çok ilginçtir. Napolyon ile Josephine’in evlendikleri gece, pug sahibinin odasına giren imparatoru ısırmıştır. 1860 yılında İngilizlerin Çin İmparatorluk Sarayı’na saldırısından sonra ülkelerine pek çok Pug cinsi köpek getirdikleri bilinmektedir.

Pug Cinsi Hakkında

Oyunu çok seven bu köpekler çok sadıktır. İlgi ve şefkat isterler, kısa fakat gür tüylerinin taranmasına bayılırlar. Süs köpekleri arasında en büyük boydur. 6.58 kg. ağırlığmdadır. Ufak, ince kulakları, büyük bir başı vardır. Ağız, çene ve kulakları siyahtır. Tüyleri gümüş rengi, açık kahve, siyah olabilir. Kuyruğu kıvrıktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here