Ragamuffin Kedisi Özellikleri

0
693
Ragamuffin kedisi

Ragamuffin Kedisi Özellikleri

Sıcak kanlı olmaları ve insanlara karşı sevecen tavırları ile bilinirler. Oldukça akıllı bir şekilde hareket ettiklerini söyleyemeyiz. Fakat yine de size yaptırmak istedikleri şeyleri anlatabilmek için her türlü yolu denerler. Dostcanlısı olan bu kedi türünü tercih ederseniz, evinizde size bir yoldaş olabilir çocuklarla olan ilişkileri de oldukça sağlamdır. Güvenilir karakterdeki kedilerdir. Çocuğunuz ile bırakıp rahatça işleriniz ile ilgilenebilirsiniz.

Ragamuffin Kedisi Özellikleri 1
Ragamuffin kedisi

Ragamuffin kedisi özellikleri

Renk: Belli başlı bir renkleri yoktur. Sokaklarda da gördüğünüz sıradan bir kedi renginde de olabilirler. Çok farklı cinslerde görülen kedilerin renklerine de sahip olabilirler. Kendinizi seçerken tüm özellikler bakımından bu tür olduğunu doğrulamanız gerekiyor çünkü tür rengi ile Ragamuffin’leri ayırt etmek oldukça zordur.

Bakımı: Haftası 2 defa fırçalanmaları bakımları için oldukça yeterlidir. Parlak tüyleri sayesinde kiri belli etmezler.

Ev hali: Sakın ve dostane yapıları sayesinde en ortamında yaşamak için son derece uygundur. Sevecen yapısını sayesinde kendini size sevdirmeyi başaracaktır.

Kişilik: Meraklı ve uysal bir karakter yapısı olan bu kediler oldukça sıcakkanlıdır.

Görünüm: Ragamuffinler kedigiller sınıfında büyük kediler bölümünden yer almaktadır. Kafa yapıların bedenlerine oranla büyük görünür. Boyun yapıların kısadır. Karın bölgeleri oldukça yumuşaktır ve sarkık bir görünüme sahiptir. Gözleri büyüktür. Göz ve tüy renkleri birbiri ile uyumlu olmayabilir. Butun yapıları küçük, kuşak yapıları ise diktir. Çene yapıları yuvarlaktır. Kas yapıları oldukça gelişmiştir. Kuyrukları ise parlak tüylerle kaplı ve uzun yapıdadır. Büyüme evreleri ise 3-4 yılda tamamlanır. Tüyleri oldukça yumuşak ve ipeksidir.

Ragamuffin Kedi Tarihi

1960’lı senelerde acı bir trafik kazası geçirmiş olan uzun tüyleri olan Josephine isimli kedi, geçirdiği kazadan sonra tedavi olur ve sonrasına yapmış olduğu doğumda oldukça hoş görünen yavruları hayata getirir. Ann Baker ise doğan kedilerin bir kısmını alır ve değişik görünümlü kediler üretmeye başlar. Zamanla oluşturmuş olduğu kedilere düzgün bir kişilik yüklemek için çalışmalar yaptı. Yaptığı çiftleştirmeler sonucunda ise üretmiş olduğu kedileri tüm dünyaya tanıttı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here