Sarman Kedi Cinsi Türü ve Karakteri

2
2820
Sarman Kedi

Sarman Kedi Cinsi Türü ve Karakteri

Sarman kedi cinsi türü ve karakteri. Sevgili patiledi okurları bugün sizlere tontişmi tontiş, minnoş mu minnoş bir kedi cinsi olan sarman türünden bahsedeceğim.

Sarman kedi cinsin bir film serisi ve çizgi film olan garfield’dan ötürü popülaritesi yükselmiştir.  Ayrıca adından’da anlaşılacağı üzere sarımtırak renge sahiptir. Ama şunu belirtmek gerekir ki filmde ki garfield’ın cinsi iran cinsidir, sarman değildir.

İnsanlar yani bizler nasıl birebir aynı değiliz bu minnoşların’da her birinin karakteri farklıdır tüm kedilerde de bu durum geçerlidir. Her birinin yapısı ve karakteri farklıdır, yani tamamen bağımsızlar. Bu farklı karakterlerden biride sarman cinsidir.

Sarman Kedi Cinsi Türü ve Karakteri 1
Sarman Kedi

Sarman Kedisi Ruh Hali ve Karakter Yapısı

Vücut yapısı normal kedilere ve diğer cinslere nazaran daha iridir ve kilolu gözükmektedir. Sarı ve beyaz tüyleriyle bir sanat tablosunu andırmakta ve minnoşluğundan ödün vermemektedir. Ayrıca oyuncu yapısıyla’da çokca bilinir, aslında görünümünden ötürü miskin olarak gözükür fakat herhangi bir oyuncağıyla saatlerce sizle oynayabilir. Tüm enerjilerini sizle oyun oynarken bitirmekten çekinmezler. Evde beslenebilecek türlerin başında gelir uzayan tüyleri sayesinde ve kilolu görünmesinden ötürüde tontişmi tontiş gözükür, aradığınız dostunuz arkadaşınız sarman olabilir.

Sarman Kedisi Bakımı

Sarman kedisinin bakımı çoğu kedi türüne nazaran çok kolaydır ve zahmetsizdir. Keza kesinlikle kedi mamaları ile beslenilmelidir. Çünkü bu durum hem tüy dökülmesini engeller hemde kedinizin gerekli vitaminleri almasını sağlar, ki bu sayede yaşam ömrü bir hayli uzun ve sağlıklı bir yaşamı olur. Özel bir bakım istemez fakat ilerleyen yıllarda uzayan tüyleri tarama gerektirebilir. Bunun haricinde ise aşı karnesine uyulup veteriner hekime düzenli bir şekilde aşı ve ilaçlarının yapılması gerekir. En önemli hususlardan biri parazitlerdir. Dış parazit sizleri yani bizleri korur, iç parazit kedimizi korur yaşam formunu korur. Unutmayın aşıları ve parazitleri yapılan kedinizin ömrü her daim uzun olur.

Normal’de 13-15 yıl ömürleri bulunan minnoşlarımıza düzenli bakımını yaparsak ve düzenli sağlıklı yiyecekler verirsek bu süre 2 yıla kadar çıkar. Sokak kedileri dışarıda kaptıkları enfeksiyonlardan ötürü ömürleri kısa oluyor fakat evde beslediğimiz ev kedilerine bakım yapıldığı için yukarıda belirttiğim gibi bu süre 20 yıla kadar çıkabilmekte.

Ayrıca sarman kedisi hakkında her türlü soruyu sorabilir veya sitemizde kedilerinizi paylaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Merhaba.biz 1 ay once bir tane sarman kedi sahiplendik.su anda 3.5 aylik.fakat surekli isirma ve uzerimize atlama derdinde.disleri her ne kadar süt disi olsa da canimizi cok acitiyor.acaba durulur mu?cunku boyle yaramazliga devam ederse cok zorlanacagiz.esim zaten kedi isine cok karsi.ben durulur diye umit edip ikna ediyorum ama,bilemiyorum.sizce durulur mu ve ne yapmam gerekir fikir verirseniz cok mutlu olurum.

    • Merhabalar Eylül hanım kedinizi çok hırpalamayın onun size yanaşmasını bekleyin , dişleri kaşındığı ve büyüme evresinde olduğu için ısırabilir ona oynayabileceği enerjisini atabileceği tarzda oyuncaklar alın lütfen.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here