Selkirk Rex Kedisi Özellikleri

0
553
Selkrik Rex kedisi

Selkirk Rex Kedisi Özellikleri

Selkrik Rex kedileri sevecen ve bir o kadar da dostane yapıları ile bilinirler. İnsanlara ve özellikle de çocuklara karşı inanılmaz bir sevgi beslerler. Bu yönüyle evde beslemek için uygundurlar. Başka hayvanlarla da çok iyi geçinirler. Eğer bir çocuğunuz varsa, çocuğunuz ile hiç bir sıkıntı olmadan güzel vakit geçirmeleri için onları yalnız bile bırakabilirsiniz.

Selkirk Rex Kedisi Özellikleri 1
Selkrik Rex kedisi

Selkrik Rex kedi özellikleri

Renk: Doğal olarak bir çok renge sahiptirler. Bu renklere örnek olarak Beyaz, gölgeli benekli, siyah, krem, duman rengi, vizon desenli, kızıl, gümüş ve altın rengi gibi bir çok renk örnek verilebilir.

Bakımı: Çok bakım isteyen bir kedi türüdür. Haftanın hemen hemen her günü taranmak isterler.

Ev hali: Çocuklarla ve diğer hayvanlarla olan dostlukları sayesinde adeta evde beslemek için yaratılmıştır. Evde başka bir hayvan besliyorsanız da bu kedi ırkı sizin için çok uygundur. Çünkü diğer hayvanlara karşı da oldukça sevecendir.

Kişilik: Bu türdeki kediler oldukça aktif bir yapıya sahiptir. Meraklı kişilikleri sayesinde etrafta olup biteni anlamaya çalışırlar. Sabırsızdırlar bu yüzden de bir şeyleri beklemeyi hiç sevmezler.

Görünüm: Vücut yapıları diğer kedilere kıyasla geniştir. Kas ve kemik yapıları oldukça gelişmiştir. Beden büyüklüğünü olarak ise orta boyuttaki kediler arasında yer alır ve oldukça dayanıklı yapıya sahiptirler. Vücutlarına göre gelişmiş olan bacakları da oldukça kuvvetlidir. Kuyrukları ise orta uzunluğa sahiptir. Kafa yapısı olarak baktığımız zaman, geniş ve yuvarlak şekle sahip kafaları vardır. Ağızları ise küçüktür. Burun ve ağız yapıları itibari ile kedimize önden bakıldığında kareyi andırır. Gözleri oval şekilli ve iridir. Kulakları ise orta büyüklüktedir ve her zaman için dik durur. Tüyleri oldukça yumuşaktır ve kadifeyi andırır. Tüyler ilk çıktığı zaman kıvırcıktır fakat 6 aylık süren gelişme sonucu düz bir yapıya kavuşur.

Selkrik Rex kedisi Tarihi

Selkrik Rex kedileri doğal olarak oluşmuş olan bir mutasyon sonucunda ortaya çıkmıştır. Amerika’da düz tüylü bir kedinin kıvırcık tüylü olarak doğurduğu kediler incelenirken tanınmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here