Toyger Kedisi Özellikleri

0
734
Toyger Kedisi

Toyger Kedisi Özellikleri

Bir çok kaplan türünün tükenmeye başlaması sonucunda, kedi yetiştiricileri “Toyger” adı altında minik bir kaplan türünü ortaya çıkarmaya başladılar. Kendi halinde bir kadın olan Jennifer Santee, kaplanlara özel olarak büyük bir ilgi ve sevgi beklemekteydi. Her zaman için bir kaplanı evde evcil hayvan olarak beslemek isterdi. Böyle bir şeyin mümkün olmayacağını bilen kadın, kaplan türlerini laboratuvar ortamında değiştirerek bu türdeki kedileri ortaya çıkardı. Kalanların aksine çok uysal bir kedi türü ortaya çıkmış oldu. Sevecen yapıları sayesinde çocuklar ile oynamak için uygundurlar. Evde çocuğunuz için oyalanacak bir şeyler arıyorsanız Toyger kedisi sizin için oldukça uygun bir seçim olacak. Güvenli bir bölgede kediniz ve çocuğunuz birbiri ile eğlenip, oyunlar oynayarak vakit geçirebilir.

Toyger Kedisi Özellikleri 1
Toyger Kedisi

Toyger kedi özellikleri

Renk: Belirli bir renkleri yoktur fakat canlı renklere sahip postaları ile oldukça dikkat çekerler. Genellikle koyu renklerde şeritli çizgilere sahiptirler. Bu çizgilere göre çok farklı isimler alırlar.

Bakımı: Kökü kaplana dayanan bu kedilerin bakımı oldukça kolaydır haftalık olarak taramanız yeterli olacaktır. Parlak tüyleri sayesinde kolay kolay kirlenmez.

Ev hali: Uysal yapısı sayesinde evde beslemek için oldukça uygun bir kedi türüdür. Meraklı bir yapısı olduğu için çok boş bırakmayınız.

Kişilik: Oyun oynamayı çok severler ve sahiplerinden sürekli olarak ilgi beklerler. Uysal ve nazik kedilerdir. Sizin onunla ilgilenmeniz için her türlü yaramazlığı yapmaya da hazırdırlar. Gözetim altında tutmanızda fayda var fakat çok sıkı bir takibe gerek yok.

Görünüm: Tekir kedileri olarak da bilinen bu kedi türünün postunda oluşan desenler nedeni ile farklı isimler ile bilinirler. Vücutları kemikli bir yapıya sahiptir ve kasları gelişmiş kedilerdir. Bundan dolayı atik davranabilirler. Tüyleri parlak ve bakımlı görünmesini sağlar.

Toyger kedi Tarihi

Bir kaplan sevdalısı kadının, kendine evcil kaplanlar yapma sevdası ile çalışması ile ortaya çıkmış bir kedi türüdür. Önceden Mısır Ve Avrupa’da ayrı ayrı bulamam türler, zaman için melez kediler oluşturarak bugünkü hallerini almıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here