Yorkshire Terrier Cinsi Köpek

0
759
Yorkshire Terrier

Yorkshire Terrier Cinsi Köpek

Yorkshire terrier Upuzun tüyleriyle, minicik ve çok tatlı bir cins olan bu köpekleri ciddiye almanız gerekir çünkü onlar kendilerini köpekten sayarlar hem de Terrier cinsi olduklarının bilincindedirler! Baş kısmı sarımsı ten rengidir. Diğer kısımlar çelik mavisidir. Başı ufaktır. Dik, çok kalkık minik kulakları vardır.

Çok inatçıdırlar. Sevgiyle birlikte otoriteyi de sağlamanız şarttır yoksa idareyi ele geçirirler. Her şeye burunlarını sokmaya bayılırlar, çok meraklıdırlar. Her yere girip çıkarlar. Chihuahua cinsinden sonra en küçük boy köpek cinslerinden biridir. 3 kg. ağırlığındadır.

Yorkshire Terrier Cinsi Köpek 1
Yorkshire Terrier

 

Kuzey İngiltere’de Victoria döneminde çok popüler olan bu köpekler fare yakalamaktaki becerileriyle, dokuma ve kumaş tezgahlarının emektarlan olmuşlardır. Bir Terrier olarak, istek ve azimleriyle görev duygusu çok yüksek olan bu köpekler işlerinde çok iyidir. Ne var ki, Yorkshire Terrier çok uzun yıllardır sadece bir ev köpeği olarak benimsenmiştir. Gezdirilmeye bayılırlar. Her gittiğiniz yere onu da götürmenizi isterler. Bu tür köpeklere soğuk havalarda örgü kazak giydiren sahiplerini eleştirmeyin sakın; Çok üşürler!

Her an ailesini korumaya hazır, tetikte bekleyen köpeklerdir ancak evdeki her olayın bir parçası olmak isterler. Uzun tüylerinin en az haftada iki kez taranıp fırçalanması gerekir. Topaklanmasına fırsat verilmemelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here